Cypress Semiconductor CY37128P100-125AXIT
CY37128P100-125AXIT picture photo
Mfg. Part Number
CY37128P100-125AXIT
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 100LQFP
Datasheet Download
CY37128P100-125AXIT.pdf
Availability of CY37128P100-125AXIT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY37128P100-125AXIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY37128P100-125AXIT
Internal Part NumberEIS-CY37128P100-125AXIT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesUltra37000™
PackagingTape & Reel (TR)
Programmable TypeIn-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O69
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY37128P100-125AXIT
Related LinksCY37128P1, CY37128P100-125AXIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY37128P100-125AXIT Details Description
Related parts for CY37128P100-125AXIT
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 24-BIT BUS EXCH SW 56-TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100OHM 145DEG RAD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 55NS 80LBGA datasheet.pdf
RES 976 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf