Cypress Semiconductor CY39200V208-125NTXC
CY39200V208-125NTXC picture photo
Mfg. Part Number
CY39200V208-125NTXC
Brief Description
IC CPLD 3072MC 10NS 208BQFP
Datasheet Download
CY39200V208-125NTXC.pdf
Availability of CY39200V208-125NTXC
QUANTITY
CY39200V208-125NTXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY39200V208-125NTXC
Internal Part NumberEIS-CY39200V208-125NTXC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesDelta 39K™ ISR™
PackagingTray
Programmable TypeIn-System Reprogrammable™ (ISR™) Flash
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal2.5V, 3.3V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells3072
Number of Gates288000
Number of I/O136
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY39200V208-125NTXC
Related LinksCY39200V2, CY39200V208-125NTXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY39200V208-125NTXC Details Description
Related parts for CY39200V208-125NTXC
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 8.5pF 40 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 50A 50V GBPC datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V CLEAR datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf