Cypress Semiconductor CY621472G30-45ZSXI
CY621472G30-45ZSXI picture photo
Mfg. Part Number
CY621472G30-45ZSXI
Brief Description
IC SRAM 4MB 45NS 44TSOPII
Datasheet Download
CY621472G30-45ZSXI.pdf
Availability of CY621472G30-45ZSXI
QUANTITY
CY621472G30-45ZSXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY621472G30-45ZSXI
Internal Part NumberEIS-CY621472G30-45ZSXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package135
SeriesMoBL®
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (256K x 16)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.2 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY621472G30-45ZSXI
Related LinksCY621472G, CY621472G30-45ZSXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY621472G30-45ZSXI Details Description
Related parts for CY621472G30-45ZSXI
IC MEM VOICE REC/PLAY 12S 28DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SF FINISH&DEBURR WHL 10" 11S FIN datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 6POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB STR G TIN datasheet.pdf
BCP-350F- 6 BK datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 SKT RECP datasheet.pdf
Precision Low Drift 2.048 V/2.5 V/4.096 V/ 5.0 V SOT-23 Reference with Shutdown IC datasheet.pdf