Cypress Semiconductor CY62147EV18LL-45BVXIT
CY62147EV18LL-45BVXIT picture photo
Mfg. Part Number
CY62147EV18LL-45BVXIT
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA
Datasheet Download
CY62147EV18LL-45BVXIT.pdf
Availability of CY62147EV18LL-45BVXIT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY62147EV18LL-45BVXIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY62147EV18LL-45BVXIT
Internal Part NumberEIS-CY62147EV18LL-45BVXIT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesMoBL®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (256K x 16)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.65 V ~ 2.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-VFBGA
Supplier Device Package48-VFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY62147EV18LL-45BVXIT
Related LinksCY62147EV1, CY62147EV18LL-45BVXIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY62147EV18LL-45BVXIT Details Description
Related parts for CY62147EV18LL-45BVXIT
JUMPER-H1505TR/A3048Y/H1505TR12" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 11 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS VERT SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12W datasheet.pdf