Cypress Semiconductor CY62148VNLL-70ZSXI
CY62148VNLL-70ZSXI picture photo
Mfg. Part Number
CY62148VNLL-70ZSXI
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 70NS 32TSOP
Datasheet Download
CY62148VNLL-70ZSXI.pdf
Availability of CY62148VNLL-70ZSXI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY62148VNLL-70ZSXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY62148VNLL-70ZSXI
Internal Part NumberEIS-CY62148VNLL-70ZSXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Apr/2011
Standard Package1
SeriesMoBL®
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (512K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY62148VNLL-70ZSXI
Related LinksCY62148VN, CY62148VNLL-70ZSXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY62148VNLL-70ZSXI Details Description
Related parts for CY62148VNLL-70ZSXI
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 8SIP datasheet.pdf
WIRE SIL COATED FIBERGLASS SLEEV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
MINI MAC DIE (UPPER INS.) (I2) datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 150MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
RES 6K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SR BTS CB FT 4 ASY datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 147MA 13.59 OHM datasheet.pdf