Cypress Semiconductor CY7C019V-15AXC
CY7C019V-15AXC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C019V-15AXC
Datasheet Download
CY7C019V-15AXC.pdf
Availability of CY7C019V-15AXC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C019V-15AXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C019V-15AXC
Internal Part NumberEIS-CY7C019V-15AXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Memory Size1.152M (128K x 9)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C019V-15AXC
Related LinksCY7C019, CY7C019V-15AXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C019V-15AXC Details Description
Related parts for CY7C019V-15AXC
CAP POLYMER 470UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 10MH .6A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.30 OHM 14W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 253VAC AXIAL datasheet.pdf