Cypress Semiconductor CY7C10212DV33-10BVXIT
CY7C10212DV33-10BVXIT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C10212DV33-10BVXIT
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 10NS 48TFBGA
Datasheet Download
CY7C10212DV33-10BVXIT.pdf
Availability of CY7C10212DV33-10BVXIT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C10212DV33-10BVXIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C10212DV33-10BVXIT
Internal Part NumberEIS-CY7C10212DV33-10BVXIT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (64K x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C10212DV33-10BVXIT
Related LinksCY7C10212D, CY7C10212DV33-10BVXIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C10212DV33-10BVXIT Details Description
Related parts for CY7C10212DV33-10BVXIT
WIRE MARKER B/W .55-.98"20PC datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC ADH LTGRY 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 125V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6.7A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 105MA 7.4 OHM TH datasheet.pdf