Cypress Semiconductor CY7C1313CV18-250BZI
CY7C1313CV18-250BZI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1313CV18-250BZI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1313CV18-250BZI.pdf
Availability of CY7C1313CV18-250BZI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1313CV18-250BZI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1313CV18-250BZI
Internal Part NumberEIS-CY7C1313CV18-250BZI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Memory Size18M (1M x 18)
Speed250MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1313CV18-250BZI
Related LinksCY7C1313C, CY7C1313CV18-250BZI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1313CV18-250BZI Details Description
Related parts for CY7C1313CV18-250BZI
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .094" .125"L datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 200.7X69.9MM MFSE24Z datasheet.pdf
CONN R/A HEADER TIN 6POS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 24COND 14AWG BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO-219AB datasheet.pdf
EXPULSION LINK 15KV 15A datasheet.pdf