Cypress Semiconductor CY7C1325G-100AXCT
CY7C1325G-100AXCT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1325G-100AXCT
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP
Datasheet Download
CY7C1325G-100AXCT.pdf
Availability of CY7C1325G-100AXCT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1325G-100AXCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1325G-100AXCT
Internal Part NumberEIS-CY7C1325G-100AXCT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Apr/2011
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1325G-100AXCT
Related LinksCY7C1325, CY7C1325G-100AXCT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1325G-100AXCT Details Description
Related parts for CY7C1325G-100AXCT
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 59.94161MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 600MA 160 MOHM datasheet.pdf
IC OP AMP RRIO 30V SGL SOT23-5 datasheet.pdf
1000UF 350V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf