Cypress Semiconductor CY7C1325H-133AXI
CY7C1325H-133AXI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1325H-133AXI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
CY7C1325H-133AXI.pdf
Availability of CY7C1325H-133AXI
QUANTITY
CY7C1325H-133AXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1325H-133AXI
Internal Part NumberEIS-CY7C1325H-133AXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification of Copper Wire 13/Dec/2013
Qualification Test Site 13/Mar/2014
Qualification Copper Wire Bonds 18/Jun/2014
Standard Package144
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1325H-133AXI
Related LinksCY7C1325, CY7C1325H-133AXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1325H-133AXI Details Description
Related parts for CY7C1325H-133AXI
RES SMD 33 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
05P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR60B/AE60M/AKR60B datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf