Cypress Semiconductor CY7C1347G-133BGXC
CY7C1347G-133BGXC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1347G-133BGXC
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
CY7C1347G-133BGXC.pdf
Availability of CY7C1347G-133BGXC
QUANTITY
CY7C1347G-133BGXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1347G-133BGXC
Internal Part NumberEIS-CY7C1347G-133BGXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1347G-133BGXC
Related LinksCY7C1347, CY7C1347G-133BGXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1347G-133BGXC Details Description
Related parts for CY7C1347G-133BGXC
CONN RING TONG 22-18AWG #8 datasheet.pdf
SENSOR FIBER OPTIC THRU BEAM 5M datasheet.pdf
IC GYROSCOPE ANGULAR 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 10A TO252 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SYNCHRONIZER T1/E1 48SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 500MA AXIAL datasheet.pdf
250V GRN NEON TERMINAL datasheet.pdf