Cypress Semiconductor CY7C1363C-133AJXCT
CY7C1363C-133AJXCT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1363C-133AJXCT
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100LQFP
Datasheet Download
CY7C1363C-133AJXCT.pdf
Availability of CY7C1363C-133AJXCT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1363C-133AJXCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1363C-133AJXCT
Internal Part NumberEIS-CY7C1363C-133AJXCT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1363C-133AJXCT
Related LinksCY7C1363C, CY7C1363C-133AJXCT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1363C-133AJXCT Details Description
Related parts for CY7C1363C-133AJXCT
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.19V 400MW SOD323F datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 36LGA datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf