Cypress Semiconductor CY7C1445KV33-250AXC
CY7C1445KV33-250AXC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1445KV33-250AXC
Brief Description
IC SRAM 36MBIT
Datasheet Download
CY7C1445KV33-250AXC.pdf
Availability of CY7C1445KV33-250AXC
QUANTITY
CY7C1445KV33-250AXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1445KV33-250AXC
Internal Part NumberEIS-CY7C1445KV33-250AXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size36M (2M x 18)
Speed250MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1445KV33-250AXC
Related LinksCY7C1445K, CY7C1445KV33-250AXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1445KV33-250AXC Details Description
Related parts for CY7C1445KV33-250AXC
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG INV HEX 14SOEIAJ datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3PW datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf
IC MULTIPLIER X2 BB 12SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 50A datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf