Cypress Semiconductor CY7C1470BV25-200BZXI
CY7C1470BV25-200BZXI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1470BV25-200BZXI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1470BV25-200BZXI.pdf
Availability of CY7C1470BV25-200BZXI
QUANTITY
CY7C1470BV25-200BZXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1470BV25-200BZXI
Internal Part NumberEIS-CY7C1470BV25-200BZXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1470BV25-200BZXI
Related LinksCY7C1470BV, CY7C1470BV25-200BZXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1470BV25-200BZXI Details Description
Related parts for CY7C1470BV25-200BZXI
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 26KV 1.3A datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC SUPPLY MONITOR 4.55V SOT23-6 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6DIP SMD datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORIZ 1A NO/NC NYLON datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf