Cypress Semiconductor CY7C1470BV33-200BZCT
CY7C1470BV33-200BZCT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1470BV33-200BZCT
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1470BV33-200BZCT.pdf
Availability of CY7C1470BV33-200BZCT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1470BV33-200BZCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1470BV33-200BZCT
Internal Part NumberEIS-CY7C1470BV33-200BZCT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesNoBL™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1470BV33-200BZCT
Related LinksCY7C1470BV, CY7C1470BV33-200BZCT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1470BV33-200BZCT Details Description
Related parts for CY7C1470BV33-200BZCT
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 100MA 125V datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 277VAC 80VDC datasheet.pdf