Cypress Semiconductor CY7C1470BV33-200BZI
CY7C1470BV33-200BZI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1470BV33-200BZI
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1470BV33-200BZI.pdf
Availability of CY7C1470BV33-200BZI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1470BV33-200BZI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1470BV33-200BZI
Internal Part NumberEIS-CY7C1470BV33-200BZI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1470BV33-200BZI
Related LinksCY7C1470B, CY7C1470BV33-200BZI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1470BV33-200BZI Details Description
Related parts for CY7C1470BV33-200BZI
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
TELCO ASSY,25 PR,CAT5,RIGHT,5' datasheet.pdf
PRESSURE SCREW AND SEAL FOR M8 datasheet.pdf
CONN M12 4POS SOCKET datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MC5R 24VDC RELAY C/O GOLD datasheet.pdf