Cypress Semiconductor CY7C1474BV25-200BGCT
CY7C1474BV25-200BGCT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1474BV25-200BGCT
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 209FBGA
Datasheet Download
CY7C1474BV25-200BGCT.pdf
Availability of CY7C1474BV25-200BGCT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1474BV25-200BGCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1474BV25-200BGCT
Internal Part NumberEIS-CY7C1474BV25-200BGCT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesNoBL™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (1M x 72)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case209-BGA
Supplier Device Package209-FBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1474BV25-200BGCT
Related LinksCY7C1474BV, CY7C1474BV25-200BGCT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1474BV25-200BGCT Details Description
Related parts for CY7C1474BV25-200BGCT
RES SMD 3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 30V 3.00A RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 545MA 420 MOHM datasheet.pdf