Cypress Semiconductor CY7C1474BV25-200BGIT
CY7C1474BV25-200BGIT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1474BV25-200BGIT
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 209FBGA
Datasheet Download
CY7C1474BV25-200BGIT.pdf
Availability of CY7C1474BV25-200BGIT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1474BV25-200BGIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1474BV25-200BGIT
Internal Part NumberEIS-CY7C1474BV25-200BGIT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesNoBL™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (1M x 72)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case209-BGA
Supplier Device Package209-FBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1474BV25-200BGIT
Related LinksCY7C1474BV, CY7C1474BV25-200BGIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1474BV25-200BGIT Details Description
Related parts for CY7C1474BV25-200BGIT
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 5/8" datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC AXIAL datasheet.pdf
SW SNAP SPDT 7A SOLDER TERM 250V datasheet.pdf
IC FPGA 622 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN STACKER 14POS 0.100" T/H datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 450V X7T 2220 datasheet.pdf