Cypress Semiconductor CY7C1513AV18-200BZI
CY7C1513AV18-200BZI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1513AV18-200BZI
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1513AV18-200BZI.pdf
Availability of CY7C1513AV18-200BZI
QUANTITY
CY7C1513AV18-200BZI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1513AV18-200BZI
Internal Part NumberEIS-CY7C1513AV18-200BZI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size72M (4M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1513AV18-200BZI
Related LinksCY7C1513A, CY7C1513AV18-200BZI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1513AV18-200BZI Details Description
Related parts for CY7C1513AV18-200BZI
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A SLD TERM datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 70POS GOLD datasheet.pdf
CONN SSMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
TOUCHSCREEN 8.4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
IC CODEC/FILTER 4CH 8I/O 32PLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 125VDC datasheet.pdf