Cypress Semiconductor CY7C199CN-12VXAT
CY7C199CN-12VXAT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C199CN-12VXAT
Brief Description
IC SRAM 256KBIT 12NS 28SOJ
Datasheet Download
CY7C199CN-12VXAT.pdf
Availability of CY7C199CN-12VXAT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C199CN-12VXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C199CN-12VXAT
Internal Part NumberEIS-CY7C199CN-12VXAT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Jun/2013
PCN Assembly/OriginQualification Tape Supplier 18/Mar/2014
PCN PackagingNew Tray and TR Materials 13/Dec/2013
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size256K (32K x 8)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-BSOJ (.300", 7.62mm Width)
Supplier Device Package28-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C199CN-12VXAT
Related LinksCY7C199C, CY7C199CN-12VXAT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C199CN-12VXAT Details Description
Related parts for CY7C199CN-12VXAT
TOOL PAD CUTTER W/HANDLE datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H R/A datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
72-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BUSS CAPACITOR datasheet.pdf
TV 11C 11#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
3,3UF 16V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf