Cypress Semiconductor CY7C4251-15AXCT
CY7C4251-15AXCT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C4251-15AXCT
Brief Description
IC SYNC FIFO MEM 8KX9 32-TQFP
Datasheet Download
CY7C4251-15AXCT.pdf
Availability of CY7C4251-15AXCT
QUANTITY
CY7C4251-15AXCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C4251-15AXCT
Internal Part NumberEIS-CY7C4251-15AXCT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesCY7C
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size72K (8K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)35mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-TQFP
Supplier Device Package32-TQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C4251-15AXCT
Related LinksCY7C425, CY7C4251-15AXCT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C4251-15AXCT Details Description
Related parts for CY7C4251-15AXCT
TVS DIODE 30VWM POWERMITE datasheet.pdf
IC AMP HBT SIGE 4500MHZ SOT-86 datasheet.pdf
FERRITE INDUCTR TOROID 21.2MM datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 15.00 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf