Cypress Semiconductor CY7C4251V-15AXC
CY7C4251V-15AXC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C4251V-15AXC
Brief Description
IC SYNC FIFO MEM 8KX9 32-TQFP
Datasheet Download
CY7C4251V-15AXC.pdf
Availability of CY7C4251V-15AXC
QUANTITY
CY7C4251V-15AXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C4251V-15AXC
Internal Part NumberEIS-CY7C4251V-15AXC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesCY7C
PackagingTray
Memory Size72K (8K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time11ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)20mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportNo
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-TQFP
Supplier Device Package32-TQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C4251V-15AXC
Related LinksCY7C425, CY7C4251V-15AXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C4251V-15AXC Details Description
Related parts for CY7C4251V-15AXC
XFRMR LAMINATED 31.5VA CHAS MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 42POS OR datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 280MA 2.25 OHM datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ TSOP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 11.5VC 1.5KE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8TSSOP datasheet.pdf