Cypress Semiconductor CY8C20075-24LKXIT
CY8C20075-24LKXIT picture photo
Mfg. Part Number
CY8C20075-24LKXIT
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers - Application Specific
Brief Description
IC CAPSENSE 8K FLASH 16 QFN
Datasheet Download
CY8C20075-24LKXIT.pdf
Availability of CY8C20075-24LKXIT
QUANTITY
CY8C20075-24LKXIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY8C20075-24LKXIT
Internal Part NumberEIS-CY8C20075-24LKXIT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification BEOL 13/Mar/2014
Qualification Tape Supplier 18/Mar/2014
GSMC Manufacture Merger 15/May/2014
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers - Application Specific
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY8C20075-24LKXIT
Related LinksCY8C2007, CY8C20075-24LKXIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY8C20075-24LKXIT Details Description
Related parts for CY8C20075-24LKXIT
TEST CLIP 14PIN SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 3A WAFER datasheet.pdf
IC TXRX INFRARED IRDA 8-UMAX datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf