Cypress Semiconductor CYD09S18V18-200BBXC
CYD09S18V18-200BBXC picture photo
Mfg. Part Number
CYD09S18V18-200BBXC
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 256FBGA
Datasheet Download
CYD09S18V18-200BBXC.pdf
Availability of CYD09S18V18-200BBXC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CYD09S18V18-200BBXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CYD09S18V18-200BBXC
Internal Part NumberEIS-CYD09S18V18-200BBXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.42 V ~ 1.58 V, 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYD09S18V18-200BBXC
Related LinksCYD09S18V, CYD09S18V18-200BBXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYD09S18V18-200BBXC Details Description
Related parts for CYD09S18V18-200BBXC
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
CONN RCPT INSTALATION 2POS datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 10V X6S 0201 datasheet.pdf