Cypress Semiconductor CYD36S18V18-200BGXC
CYD36S18V18-200BGXC picture photo
Mfg. Part Number
CYD36S18V18-200BGXC
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 484FBGA
Datasheet Download
CYD36S18V18-200BGXC.pdf
Availability of CYD36S18V18-200BGXC
QUANTITY
CYD36S18V18-200BGXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CYD36S18V18-200BGXC
Internal Part NumberEIS-CYD36S18V18-200BGXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size36M (2M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.42 V ~ 1.58 V, 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-FBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYD36S18V18-200BGXC
Related LinksCYD36S18V, CYD36S18V18-200BGXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYD36S18V18-200BGXC Details Description
Related parts for CYD36S18V18-200BGXC
IC CTRLR HOTSWAP PCI BUS 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 56A TO-3P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SCC-2124 SFTY EDGE CONT DUAL 1 O datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3.5 NYLON datasheet.pdf
IC EMBEDDED CTLR 128LQFP datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf