Cypress Semiconductor CYF0036V33L-133BGXI
CYF0036V33L-133BGXI picture photo
Mfg. Part Number
CYF0036V33L-133BGXI
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
36M PROGRAMMABLE FIFO 209FBGA
Datasheet Download
CYF0036V33L-133BGXI.pdf
Availability of CYF0036V33L-133BGXI
QUANTITY
CYF0036V33L-133BGXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CYF0036V33L-133BGXI
Internal Part NumberEIS-CYF0036V33L-133BGXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification Assembly Site 13/Dec/2013
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series-
PackagingTray
Memory Size36M (1M x 36)
FunctionSynchronous
Data Rate133MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)-
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeWidth
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityYes
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case209-BGA
Supplier Device Package209-FBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYF0036V33L-133BGXI
Related LinksCYF0036V3, CYF0036V33L-133BGXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYF0036V33L-133BGXI Details Description
Related parts for CYF0036V33L-133BGXI
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 50V 1.5A KBPM datasheet.pdf
IC 2:1 MUX/DEMUX 4CH 3ST 16-QSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
VCO 2430-2585 MHZ REDBOX datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC AMP CLASS B OUTPUT DBS17 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 4A FIN datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf