Cypress Semiconductor CYONS2001-LBXC
CYONS2001-LBXC picture photo
Mfg. Part Number
CYONS2001-LBXC
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Mouse
Brief Description
IC SENSOR LASER OVATION 42-QFN
Datasheet Download
CYONS2001-LBXC.pdf
Availability of CYONS2001-LBXC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CYONS2001-LBXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CYONS2001-LBXC
Internal Part NumberEIS-CYONS2001-LBXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Apr/2011
Standard Package160
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Mouse
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYONS2001-LBXC
Related LinksCYONS20, CYONS2001-LBXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYONS2001-LBXC Details Description
Related parts for CYONS2001-LBXC
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
KIT PERFORMANCE DEV FOR ADS1174 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 40MA 40 OHM TH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 380MA 840 MOHM datasheet.pdf