Cypress Semiconductor CYP15G0101DX-EVAL
CYP15G0101DX-EVAL picture photo
Mfg. Part Number
CYP15G0101DX-EVAL
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BRD FOR HOTLINK II
Datasheet Download
CYP15G0101DX-EVAL.pdf
Availability of CYP15G0101DX-EVAL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CYP15G0101DX-EVAL Order Process
Ship out your order
Specifications of CYP15G0101DX-EVAL
Internal Part NumberEIS-CYP15G0101DX-EVAL
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 16/Mar/2012
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesHOTlink II™
Main PurposeInterface, Transceiver, HOTLink II™
Embedded-
Utilized IC / PartCYP15G0101DX
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYP15G0101DX-EVAL
Related LinksCYP15G01, CYP15G0101DX-EVAL Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYP15G0101DX-EVAL Details Description
Related parts for CYP15G0101DX-EVAL
FLEX CABLE - AFK12A/AE12/AFK12A datasheet.pdf
CONN SOCKET COMBO-D 10-12AWG SLD datasheet.pdf
BEVEL ENTRY CLIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CBL ASSY MCXM11" SMBM LMR100 RA datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf