Cypress Semiconductor CYV270M0101EQ-SXC
CYV270M0101EQ-SXC picture photo
Mfg. Part Number
CYV270M0101EQ-SXC
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC CABLE EQUALIZER 16SOIC
Datasheet Download
CYV270M0101EQ-SXC.pdf
Availability of CYV270M0101EQ-SXC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CYV270M0101EQ-SXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CYV270M0101EQ-SXC
Internal Part NumberEIS-CYV270M0101EQ-SXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTube
ApplicationsVideo Equipment
InterfaceSerial
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYV270M0101EQ-SXC
Related LinksCYV270M0, CYV270M0101EQ-SXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYV270M0101EQ-SXC Details Description
Related parts for CYV270M0101EQ-SXC
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
THOMSON BUSHING 12MM datasheet.pdf