Comchip Technology CZRER52C10
CZRER52C10 picture photo
Mfg. Part Number
CZRER52C10
Brief Description
DIODE ZENER 10V 150MW 0503
Datasheet Download
CZRER52C10.pdf
Availability of CZRER52C10
QUANTITY
CZRER52C10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRER52C10
Internal Part NumberEIS-CZRER52C10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0503 (1308 Metric)
Supplier Device Package0503 (1308 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRER52C10
Related LinksCZRER, CZRER52C10 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRER52C10 Details Description
Related parts for CZRER52C10
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 66MHZ 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROX, M30, AC,NO,UNSHLD datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR LTC4232 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf