Comchip Technology CZRER52C13
CZRER52C13 picture photo
Mfg. Part Number
CZRER52C13
Brief Description
DIODE ZENER 13V 150MW 0503
Datasheet Download
CZRER52C13.pdf
Availability of CZRER52C13
QUANTITY
CZRER52C13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRER52C13
Internal Part NumberEIS-CZRER52C13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRER52C13
Related LinksCZRER, CZRER52C13 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRER52C13 Details Description
Related parts for CZRER52C13
IC OPAMP GP 480KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 15POS .156 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CAP POLY 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf