Comchip Technology CZRF30VB-HF
CZRF30VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRF30VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF30VB-HF.pdf
Availability of CZRF30VB-HF
QUANTITY
CZRF30VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF30VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRF30VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±3%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)78 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF30VB-HF
Related LinksCZRF3, CZRF30VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF30VB-HF Details Description
Related parts for CZRF30VB-HF
CONN RCPT 7POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 430 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MODULE ADAPTER SGL OPAMP W/CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.83A 25 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf