Comchip Technology CZRF52C15-HF
CZRF52C15-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C15-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 15V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C15-HF.pdf
Availability of CZRF52C15-HF
QUANTITY
CZRF52C15-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C15-HF
Internal Part NumberEIS-CZRF52C15-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C15-HF
Related LinksCZRF52, CZRF52C15-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C15-HF Details Description
Related parts for CZRF52C15-HF
IC OPAMP JFET 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 10MA 24VDC datasheet.pdf
KIT STARTER DEVELOPER 1321X datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT353 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 280MA 3.29 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf