Comchip Technology CZRF52C15
CZRF52C15 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C15
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 15V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C15.pdf
Availability of CZRF52C15
QUANTITY
CZRF52C15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C15
Internal Part NumberEIS-CZRF52C15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C15
Related LinksCZRF, CZRF52C15 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C15 Details Description
Related parts for CZRF52C15
DIODE GEN PURP 600V 10A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
PANWRAP TOOL 1.5" datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 2A datasheet.pdf