Comchip Technology CZRF52C27
CZRF52C27 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C27
Brief Description
DIODE ZENER 27V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C27.pdf
Availability of CZRF52C27
QUANTITY
CZRF52C27 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C27
Internal Part NumberEIS-CZRF52C27
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C27
Related LinksCZRF, CZRF52C27 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C27 Details Description
Related parts for CZRF52C27
IDC CABLE - MPD36K/MC37G/MPD36K datasheet.pdf
MODULE PIP .69-5.5V 10A SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10 PG29 datasheet.pdf
FILTER LINE 3STAGE IND 10A SCREW datasheet.pdf
RES 5.6M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YW/GRN YW/GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OLED DISPLAY 2X20 YELLOW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4 OHM 1% 50W datasheet.pdf