Comchip Technology CZRF52C2V2-HF
CZRF52C2V2-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C2V2-HF
Brief Description
DIODE ZENER 2.2V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C2V2-HF.pdf
Availability of CZRF52C2V2-HF
QUANTITY
CZRF52C2V2-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C2V2-HF
Internal Part NumberEIS-CZRF52C2V2-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.2V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C2V2-HF
Related LinksCZRF52, CZRF52C2V2-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C2V2-HF Details Description
Related parts for CZRF52C2V2-HF
JUMPER-H1507TR/A2015V/H1505TR 8" datasheet.pdf
TXRX OPT SM SFF SONET OC48/SDH datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTIONAL 8MM SHIELD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 11 (10 + 1 Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SENSOR ACCELEROMETER 16QFN datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 253VAC AXIAL datasheet.pdf