Comchip Technology CZRF52C2V4
CZRF52C2V4 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C2V4
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C2V4.pdf
Availability of CZRF52C2V4
QUANTITY
CZRF52C2V4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C2V4
Internal Part NumberEIS-CZRF52C2V4
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C2V4
Related LinksCZRF5, CZRF52C2V4 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C2V4 Details Description
Related parts for CZRF52C2V4
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENS 1500PSI 1.2-20 UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS M12 5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 133.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf