Comchip Technology CZRF52C3V3
CZRF52C3V3 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C3V3
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C3V3.pdf
Availability of CZRF52C3V3
QUANTITY
CZRF52C3V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C3V3
Internal Part NumberEIS-CZRF52C3V3
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr25µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C3V3
Related LinksCZRF5, CZRF52C3V3 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C3V3 Details Description
Related parts for CZRF52C3V3
RECT BRIDGE GPP 6A 400V GBU datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 21POS SKT 72" WIRE datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER FOR SF2 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS SKT datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
APPL,HDM 5SAPO090F G datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf