Comchip Technology CZRF52C4V3
CZRF52C4V3 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C4V3
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C4V3.pdf
Availability of CZRF52C4V3
QUANTITY
CZRF52C4V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C4V3
Internal Part NumberEIS-CZRF52C4V3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C4V3
Related LinksCZRF5, CZRF52C4V3 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C4V3 Details Description
Related parts for CZRF52C4V3
JUMPER-H1504TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 150A DO205AC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 80POS .100 datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
TERMINAL PDL 4/TR/DU/PE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf