Comchip Technology CZRF52C6V8
CZRF52C6V8 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C6V8
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C6V8.pdf
Availability of CZRF52C6V8
QUANTITY
CZRF52C6V8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C6V8
Internal Part NumberEIS-CZRF52C6V8
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C6V8
Related LinksCZRF5, CZRF52C6V8 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C6V8 Details Description
Related parts for CZRF52C6V8
CONN RECP 2.5MM SNAPMT 6.3MM TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 150A TO-264 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS VERT TIN 2.54MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 8POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 470 I/O 600BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 10 V datasheet.pdf