Comchip Technology CZRF52C7V5
CZRF52C7V5 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C7V5
Brief Description
DIODE ZENER 7.5V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C7V5.pdf
Availability of CZRF52C7V5
QUANTITY
CZRF52C7V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C7V5
Internal Part NumberEIS-CZRF52C7V5
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C7V5
Related LinksCZRF5, CZRF52C7V5 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C7V5 Details Description
Related parts for CZRF52C7V5
LASER MODULE 635NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
HR10A, JACK, 10 POS W/SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 4-20MA datasheet.pdf
CAP CER 24PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN SHROUDED HEADR 60POS QUAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 250V datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 3.5NS 176TQFP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT CRIMP datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" YEL JACKP NI datasheet.pdf