Comchip Technology CZRFR36VB-HF
CZRFR36VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRFR36VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 36V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRFR36VB-HF.pdf
Availability of CZRFR36VB-HF
QUANTITY
CZRFR36VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRFR36VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRFR36VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)36V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 27V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRFR36VB-HF
Related LinksCZRFR3, CZRFR36VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRFR36VB-HF Details Description
Related parts for CZRFR36VB-HF
OUTPUT MODULE DC 20MA 15VDC datasheet.pdf
IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CT 1" ID 25MM WKE25 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
TPLI 240,A0 8X8" datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16SKT CRIMP datasheet.pdf
LED COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16CORE 128KB SRAM 217FBGA datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf