Comchip Technology CZRFR6V8B-HF
CZRFR6V8B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRFR6V8B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRFR6V8B-HF.pdf
Availability of CZRFR6V8B-HF
QUANTITY
CZRFR6V8B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRFR6V8B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRFR6V8B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±3%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 5.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRFR6V8B-HF
Related LinksCZRFR6, CZRFR6V8B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRFR6V8B-HF Details Description
Related parts for CZRFR6V8B-HF
AC/DC CONVERTER 28V 250W datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 31POS datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf