Comchip Technology CZRQR10VB-HF
CZRQR10VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR10VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR10VB-HF.pdf
Availability of CZRQR10VB-HF
QUANTITY
CZRQR10VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR10VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR10VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±3%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package0402/SOD-923F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRQR10VB-HF
Related LinksCZRQR1, CZRQR10VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRQR10VB-HF Details Description
Related parts for CZRQR10VB-HF
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 198V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 560K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 27 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
FUSE 100A datasheet.pdf