Comchip Technology CZRQR11VB-HF
CZRQR11VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR11VB-HF
Brief Description
DIODE ZENER 11V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR11VB-HF.pdf
Availability of CZRQR11VB-HF
QUANTITY
CZRQR11VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR11VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR11VB-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±2%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)18 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package0402/SOD-923F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRQR11VB-HF
Related LinksCZRQR1, CZRQR11VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRQR11VB-HF Details Description
Related parts for CZRQR11VB-HF
RES 5.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 480VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC P600 datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
4 ADC/8 DAC with PLL, 192 kHz, 24 Bit CODEC IC datasheet.pdf