Comchip Technology CZRQR3V9B-HF
CZRQR3V9B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR3V9B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR3V9B-HF.pdf
Availability of CZRQR3V9B-HF
QUANTITY
CZRQR3V9B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR3V9B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR3V9B-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±3%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package0402
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRQR3V9B-HF
Related LinksCZRQR3, CZRQR3V9B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRQR3V9B-HF Details Description
Related parts for CZRQR3V9B-HF
RES SMD 6.2K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO-214AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf