Comchip Technology CZRQR9V1B-HF
CZRQR9V1B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR9V1B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR9V1B-HF.pdf
Availability of CZRQR9V1B-HF
QUANTITY
CZRQR9V1B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR9V1B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR9V1B-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±3%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package0402
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRQR9V1B-HF
Related LinksCZRQR9, CZRQR9V1B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRQR9V1B-HF Details Description
Related parts for CZRQR9V1B-HF
IDC CABLE - MKR14K/MC14F/MKR14K datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 4.5A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 PG16 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.2A 26 MOHM TH datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 250V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SR BTS PC CS 10 ASY CN datasheet.pdf
FUSE ATO 32V NYLON SILVER 35A datasheet.pdf