Comchip Technology CZRU13VB-HF
CZRU13VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU13VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 13V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU13VB-HF.pdf
Availability of CZRU13VB-HF
QUANTITY
CZRU13VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU13VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU13VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU13VB-HF
Related LinksCZRU1, CZRU13VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU13VB-HF Details Description
Related parts for CZRU13VB-HF
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY VERT 20POS DL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
T-COUPLE K L=20CM 4M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD SMT datasheet.pdf
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD datasheet.pdf