Comchip Technology CZRU3V3B-HF
CZRU3V3B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU3V3B-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU3V3B-HF.pdf
Availability of CZRU3V3B-HF
QUANTITY
CZRU3V3B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU3V3B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU3V3B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr25µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU3V3B-HF
Related LinksCZRU3, CZRU3V3B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU3V3B-HF Details Description
Related parts for CZRU3V3B-HF
IC MICROMONITOR 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28TSSOP datasheet.pdf
MODULE DDR 256MB 200-SODIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 130 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC EE-PROG SYS MGR 12CH 56-TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE USB B-B MALE 2M 3.0 datasheet.pdf
ANTENNA OMNI DIR BLADE SMA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS datasheet.pdf