Comchip Technology CZRU3V3B-HF
CZRU3V3B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU3V3B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU3V3B-HF.pdf
Availability of CZRU3V3B-HF
QUANTITY
CZRU3V3B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU3V3B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU3V3B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr25µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU3V3B-HF
Related LinksCZRU3, CZRU3V3B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU3V3B-HF Details Description
Related parts for CZRU3V3B-HF
FILTER HI PERFORM SNAPIN IEC 12A datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1825 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DIFFERENTIAL PROBE KIT X10/X100 datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FEED TO WIRE STOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A datasheet.pdf